ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Fethiye PADI Rescue Diver

Rezervasyon

Rezervasyon yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fethiye PADI Rescue Diver

2 Gün süren PADI Rescue Diver (Kurtarma Dalıcısı) kursu, su altı ve üstünde problemleri önleme yeteneğini geliştiren ve dalış kazasında ihtiyacınız olan özel becerileri kazandıran bir kurstur.
En önemlisi bu eğitim size kaza olmadan tüm riskleri fark edip ortadan kaldırmayı ve olası bir kazayı önlemeyi öğretir.

Bu kurs, bilgi ve tecrübenizi sportif dalış sınırlarının ötesine taşıyarak, sizi kendi kendine yeten güvenli bir dalıcı olmanın ötesinde yardıma ihtiyacı olanlara müdahalelerde bulunma noktasına getirir.

Hayatınız boyunca hiç karşılaşmayacağınız durumlar olsa bile;
Su altında kaybolmuş ya da paniklemiş bir dalgıcı emniyetli bir şekilde bulup yüzeye getirmeyi,
Dekompresyon, emboli benzeri basınç ile ilgili yaralanmalarda en uygun yardımı nasıl uygulayacağınızı,
Zehirli ve tehlikeli deniz canlıları tarafından sokulma, ısırılma gibi durumlara maruz kalan dalgıç arkadaşınıza en doğru şekilde müdahale etmeyi,
Çok soğuktan ya da çok sıcaktan etkilenen dalgıçlara ilk yardımda bulunmayı,
Tıbbi ilk yardım amaçlı saf oksijen ekipmanlarını güvenli bir şekilde nasıl kullanmanız gerektiği gibi tüm acil durumları nasıl yöneteceğinizi ve yetkili bir kurtarma dalıcısı olarak su üstünde ve su altında bir problem oluşmadan önce nasıl koruyucu önlemler alacağınızı öğrenirsiniz.

Kursun Amacı
PADI Rescue dalıcı, dalıcıyı hem yüzeyde hem de su altında oluşan problemlere etkili bir şekilde cevap verebilen dalıcıdır.

PADI Rescue dalıcı kursu hem kendinizi hem de dalış eşinizi kurtarma ve sualtı ve yüzey problemlerini çözümünde yardımcı olmak için gerekli becerileri kazanmanızı amaçlayan bir kurstur.

Eğitimde Neler Öğreneceksiniz?

Kurs, sorunun ötesine geçip eldeki duruma çözümler bulmanızı öğretir. Temel İlk Yardım (EFR) sertifikası ile birleştirilebilen kurs kurtarma, teori ve pratik eğitimi birleştiren iki günlük bir kurstur. Eğitmeninizin gerek duyması durumunda kursunuzun süresini uzatabilmektedir.
Rescue Diver kurs programı yapı olarak katılımcının dalış aktivitesine daha değişik bir açıdan bakması üzerine kuruludur. Problemi oluşmadan engelleme, öngörüşü açma ana hedefi oluşturur.
Problem oluştuğu takdirde doğru, düzeltici uygulamayı gerçekleştirme bir diğer hedeftir.

Teorik ve pratik eğitimlerde PADI standartlarına uygun bir şekilde;

 • Yorgun dalıcıya müdahale,
 • Panik dalıcıya müdahale,
 • Sualtında stres yönetimi,
 • Kayıp dalıcı arama,
 • Baygın dalıcıyı yüzeye çıkartma,
 • Baygın dalıcıya yüzeyde müdahale,
 • Karasal ortama (sahile, tekneye) taşıma teknikleri,
 • Dalış kazaları senaryoları,
 • Basınçla ilgili hastalıklara ilkyardım gibi konuları öğreneceksiniz.
 • Bu program donanımlı bir dalış lideri olmak isteyen adaylar için olmazsa olmaz bir eğitimdir.
 • Kurs Sonunda Başarınızı Belgelendireceksiniz
 • Teorik ve pratik eğitimleri başarı ile bitiren dalıcı adaylar bröve adı verilen PADI Rescue Diver belgelerini almaya hak kazanırlar.

Open Water Diver ve Advanced Open Water Diver belgelerinin alabileceği tüm uzmanlık eğitimlerini alabilir.

Rescue Diver PADI Katılım Şartları;

Rescue Diver eğitim programına katılmak için yüzme bilmek ve 15 yaşını doldurmuş olmak gerekir.
18 yaşını doldurmamış adaylar için veli izin belgesi istenmektedir.
Donanımlı dalış yapmanızda sakınca olmadığına dair sağlık bildirim formu tarafınızdan doldurulur. (18 yaşından küçük adaylar için veli onay imzası istenir.)
Sağlık ile ilgili bir probleminiz olduğunu düşünüyorsanız eğitmen ile gerekli gördüğü hallerde donanımlı dalışa sağlık açısından bir engeliniz olmadığına dair doktor raporu isteyebilir.
Ayrıca PADI Advanced Open Water sertifikası veya eşdeğer bir sertifika ile en az 20 dalışa sahip olmanız ve bunu dalış defteri ile belgelemeniz istenir.
Son iki yıl içinde PADI Emergency First Response kursunu veya eşdeğer bir ilk yardım kursunu tamamlamış olmanız istenir.

 

FİYATA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HİZMETLER

SIKÇA SORULAN SORULAR

Discovery veya tanıtım dalışı olarak adlandırdığımız programla, eğitim almadan, kısa bir bilgilendirmeyle(brifing) sığ derinliklerde deneme dalışı yapabilirsiniz.

Dalış eğitimleri, dünyanın hemen her yerinde geçerli olan sistemler ile verildiğinde (CMASve PADI gibi,) kurs sonunda alacağınız sertifikalar bu eğitimlerinizi belgelemiş olur.

Teorik eğitimlerinizi başvuru yaptığınız yetkili bir dalış merkezinin sınıflarında; Pratik eğitimlerinizi ise, havuz veya sığ su dalışları ile birlikte yapılacak dalış turlarında alabilirsiniz.

Türkiye karasularında sportif dalış limiti 30mt. dir. Başlangıç seviyesi olan CMAS 1 Yıldızve PADI Open Water dalıcıları maks. 18mt. ye dalabilirler. Diğer tüm seviyeler(eğitmenler dahil) sportif dalış limitine uymalıdır.