ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

PADI Open Water Dalıcı Kursu

Rezervasyon

Rezervasyon yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

PADI Open Water Dalıcı Kursu

PADI Open Water Dalıcı Kursu diğer tüm PADI dalıcı kursları gibi performansa dayalı bir kurstur. Eğitim süresi yoğun program ile en az 3 gün, ideal program ile 4 gün sürmektedir. Süreler performansınıza göre değişim gösterebilir. PADI Open Water Diver(Açık Su Dalıcısı) olarak Türkiye’de bir lider veya eğitmen ile 18 metreye kadar dalışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Bireysel çalışma olanakları ile PADI Open Water Dalıcı kursuna dilediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Detaylar için başlıkları inceleyebilir veya bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

PADI dalıcı kurslarımıza başlamak için herhangi bir kurs tarihi beklemenize gerek yoktur. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek kurs kaydınızı yapabilir, bireysel çalışma ile teorik eğitime istediğiniz yerde, istediğiniz zaman başlayabilirsiniz.

PADI Open Water Diver(Açık Su Dalıcısı) kursu katılım şartları;

  • 14 yaşını doldurmuş olmak( 15 yaşından küçükler Junior Open Water sertifikası alabilir)
  • Herhangi bir sağlık problemi olmamak (Genel olarak sağlıklı olmak)
  • Yüzme becerilerini tamamlayabilecek düzeyde yüzme bilmek

Zengin eğitim içeriği ile PADI kursları, dalıcı adaylarına bireysel çalışma imkanı sunmaktadır. Kitap, video, e-kitap ve e-learning seçenekleri ile teorik eğitim zorunluluğunuz olmadan istediğiniz yöntem ile dalış teorisini çalışmaya başlayabilirsiniz. Bireysel çalışmanızı tamamladıktan sonra eğitmenlerimiz ile eksik hissettiğiniz veya eksik olduğunuz konularda çalışabilir, eksiklerinizi tamamlayarak pratik eğitimleriniz için gerekli teorik hazırlığı tamamlayabilirsiniz.

PADI Open Water Diver (Açık Su Dalıcı) Kursu için zengin dil seçeneği ile istediğiniz kaynağı eğitmenlerimize danışarak seçebilirsiniz. Kurs kaydınız yapıldıktan sonra eğitim kaynaklarınızın temini en kısa sürede yapılacaktır. Temin edildikten sonra dilediğiniz zaman çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Çalışmalarınız süresince sormak istediğiniz tüm soruları eğitmenlerimize ulaşarak sorabilirsiniz.

Bireysel çalışmanızı tamamladıktan sonra eksikliğini hissettiğiniz veya eksik olduğunuz konular için eğitmenlerimiz ile bilgi geliştirme dersleri yapılacaktır. PADI kurslarının bir artısı olarak uzun süre teorik ders dinlemek zorunda kalmadan, sadece istediğiniz veya eksik olduğunuz konular için tekrarlar yaparak en kısa sürede teorik eğitimi tamamlayabilirsiniz.

Teorik sınav PADI tarafından hazırlanmış sorulardan oluşmaktadır. Bireysel çalışma ve eğitmen ile bilgi geliştirme adımlarından sonra edindiğiniz bilgilerin sınandığı sorular içermektedir. Bu sınavı başarı ile tamamlayanlar sığ su ve açık su çalışmalarına katılabilirler.

Pratik becerilerizi yapabilmeniz için sene içerisinde düzenlediğimiz dalış turlarına katılmanız gerekmektedir. PADI Open Water Dalıcı belgesi alabilmek için toplamda 6 adet dalış yapmanız gerekmektedir. Eğitim süresi yoğun program ile en az 3 gün, ideal program ile 4 gün sürmektedir. Süreler performansınıza göre değişim gösterebilir.

Teorik eğitimlerinizi başarı ile tamamladıktan sonra eğitmenlerimiz ile sığ su çalışmalarına geçebilirsiniz. Sığ su dalışlarında açık suya hazırlık olması amacı ile su altı ve su üstü becerilerin pratikleri yapılacaktır. 6 adet sığ su dalışı ve bu dalışlara hazırlık aşamaları; ekipman hazırlama, su altı ve su üstü becerilerinin uygulamalarını içermektedir.

Sığ su çalışmalarını tamamlayan dalıcı adayları, açık su çalışmaları ile PADI Open Water Dalıcı eğitimine devam ederler. Bu çalışmalar sırasında performans gerekliliklerini yerine getiren dalıcı adayları PADI Open Water Diver Brövelerini (sertifikalarını) almaya hak kazanırlar.

Tüm performans gerekliliklerini ve bilgi geliştirmelerini tamamlayan PADI dalıcı adayları, PADI Dalış Brövesi almaya hak kazanırlar. Gerekli belgeleri doldurduktan sonra eğitmenlerimiz PADI sistemine bilgilerinizi girerek belgenizi hazırlarlar. Belgeniz PADI ofislerinden bize ulaştığından itibaren belgenizi teslim alabilirsiniz. Bröveler yurtdışından geldiği için teslim süreleri uzun olabilmektedir. Bu süre içerisinde vermiş olduğunuz mail adresinize geçici belgeniz gönderilecektir.

PADI Open Water Dalıcısı olarak ülkemizde bir eğitmen veya dalış lideri ile 18 metreye kadar dalışlar yapabilirsiniz. Uluslararası geçerli bu belge ile dünyanın her noktasında dalış keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Derin mavilerde görüşmek üzere.

FİYATA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HİZMETLER

SIKÇA SORULAN SORULAR

Discovery veya tanıtım dalışı olarak adlandırdığımız programla, eğitim almadan, kısa bir bilgilendirmeyle(brifing) sığ derinliklerde deneme dalışı yapabilirsiniz.

Dalış eğitimleri, dünyanın hemen her yerinde geçerli olan sistemler ile verildiğinde (CMASve PADI gibi,) kurs sonunda alacağınız sertifikalar bu eğitimlerinizi belgelemiş olur.

Teorik eğitimlerinizi başvuru yaptığınız yetkili bir dalış merkezinin sınıflarında; Pratik eğitimlerinizi ise, havuz veya sığ su dalışları ile birlikte yapılacak dalış turlarında alabilirsiniz.

Türkiye karasularında sportif dalış limiti 30mt. dir. Başlangıç seviyesi olan CMAS 1 Yıldızve PADI Open Water dalıcıları maks. 18mt. ye dalabilirler. Diğer tüm seviyeler(eğitmenler dahil) sportif dalış limitine uymalıdır.